Inni i lepsi

 • Marcin Kruszyna

  Marcin KruszynaCzego możesz o mnie nie wiedzieć? Pół żartem, pół serio...

  Zapuściłem brodę w 1995 roku po obejrzeniu filmu "Gorączka" z Robertem De Niro i Al Pacino.

  Pływam od dzieciństwa, ale na nartach nauczyłem się jeździć po trzydziestce.
  Moim pierwszym instruktorem była urocza blondynka - moja żona Aneta.

  Jestem cholerykiem na 102 (kg), chociaż przy moim wzroście...
  Lektury z 3 ostatnich miesięcy
  • Jeff Bezos i era Amazona. Sklep, w którym kupisz wszystko, Brad Stone.
  • Łowcy milionów. Wywiady ze zwycięzcami polskiej edycji konkursu Ernst&Young Przedsiębiorca roku.
  • Haiku, przekład Agnieszka Żuławska-Umeda.
  • Mężczyzna, który tańczył tango, Arturo Pérez-Reverte.
  • Walt Disney. Potęga marzeń, Bob Thomas.

  Moją ulubioną zupą jest czarnina, koniecznie przyprawiona cząbrem. Jednym z dań przygotowywanym przeze mnie dla przyjaciół jest kaczka. Natarta od wewnątrz grubą solą i odrobiną czosnku. Faszerowaną jabłkami (zawsze szara reneta) i jedną pomarańczą (trzeba wyszorować!), której delikatną nutę wyczujesz w mięsie. Z wierzchu majeranek i w ostatniej fazie pieczenia dla uzyskania koloru i chrupkości skórki łyżka miodu. Smacznego 🙂

  Słucham Radia PIN i Radia WNET Krzysztofa Skowrońskiego.

  Jestem tatą Leona (2001), który z pasją rysuje mangę, Sary (2003) księżniczki bez wytchnienia pisującej do mnie smsy, Franka (2009) małego patrioty fascynującego się wojskiem i Heleny (2010) kokietki z dziurką w jednym policzku po babci.

  Jestem dyrektorem Oddziału Capital Financial Group w Warszawie.
 • Katarzyna Skibińska

  Katarzyna SkibińskaJestem osobą spełnioną, zarówno zawodowo jak i w życiu prywatnym. Byłam już prezesem, dyrektorem finansowym, główną księgową (uff…), kupowałam i sprzedawałam firmy. Dzięki moim wspaniałym pracodawcom, zwiedziłam służbowo i hobbistycznie pół świata. Do drugiej połowy mnie nie ciągnie, bo zimno.

  Mam wspaniałą rodzinę i przyjaciół. Mam też Mamę - stareńką staruszeczkę, która każdego następnego dnia czyni zaszczyt i radość swoją obecnością. Pupile to horda psów i kotów. Koty dzielą się kolacją z rodziną jeży, a ogród odwiedzają sarny, lisy, dziki i bażanty.

  Moim żywiołem jest wiatr i woda. Uwielbiam żeglować. Uważam, że jest to sport, który w szkole powinien być przedmiotem obowiązkowym, bowiem uczy odpowiedzialności za innych i umiejętności wspólnego  przeżywania  i  działania.

  Mam piękny dom, który jest moją miłością i ogród w stylu angielskim – od kilku lat w budowie. Lubię portrety pędzla Michała Zaborowskiego i meble Doroty Banasik (tę ostatnią serdecznie pozdrawiam). Dobry design przyprawia mnie o dreszczyk.

  Niezmiennie podziwiam astronomię. Czy wiecie,  że wszechświat  istnieje dopiero od 10 do 18 potęgi sekund. A my?

  Z tego wysnuwam wniosek, że należy spieszyć się  żyć  mądrze i myśleć o przyszłości,  tak by  nie zastały nas czasy , w których  na Coś będzie już za późno.

  Nie pozwólcie by czas Wami rządził.
 • Daniel Karbownik

  Daniel KarbownikMam 11-letnie doświadczenie w sprzedaży i zarządzaniu zespołem. Kilkukrotnie w swojej karierze zrealizowałem kryteria Million Dollar Round Table - organizacji, które zrzesza około 3% najlepszych doradców finansowo-ubezpieczeniowych na świecie. Dziękuję za to moim Klientom, którzy obdarzyli mnie zaufaniem.

  Rodzina jest dla mnie największą wartością, dlatego czuję ogromną odpowiedzialność tworząc dla Klientów plany bezpieczeństwa finansowego dla ich najbliższych i pomagając w realizacji celów finansowych, jakie przed sobą stawiają. We współpracy kładę nacisk na otwartą komunikację i budowanie długofalowych relacji.

  W firmie Capital Financial Group odpowiadam za rekrutację oraz wdrożenie nowych pracowników. Prowadzę wybrane bloki merytoryczne szkoleń dla początkujących doradców.

  Jestem stałym autorem rubryki o tematyce finansowej w miesięczniku dla rodziców pt. „MyMamy”.

  Z zamiłowania jestem muzykiem i wielbicielem ciężkich, rockowych brzmień oraz zagorzałym kibicem żużlowym. Najważniejszą osobą w moim życiu jest pięcioletnia córeczka Patrycja, która, ku przerażeniu dziadków, podziela moją pasję do speedway’a i muzyki rockowej.
 • Mikołaj Paliński

  Mikołaj PalińskiOd samego początku moja kariera zawodowa związana jest z finansami. Zaczęła się w roku 2004 od pracy w Raiffeisen Bank Polska S.A. i trwa nieprzerwanie do dziś - jako doradca finansowy.

  Zawód doradcy finansowego bywa niedoceniany, ale fachowiec w tej dziedzinie jest dosłownie na wagę złota. Moim Klientom dobieram najlepsze rozwiązania, pomagam uporządkować plany finansowe, a także czuwam nad ich realizacją.

  Swoją pracę postrzegam jako swego rodzaju misję, wkładam w nią zarówno całą posiadaną wiedzę jak i serce. Jestem otwarty, mam mnóstwo pozytywnej energii i lubię pracę z ludźmi.

  Uwielbiam sport, gram w piłkę nożną, ale także jako aktywny kibic jestem regularnym gościem na trybunach stadionu Legii Warszawa. Nie omijam także siłowni i basenu. W wolnym czasie dużo czytam, głownie fantastykę, lubię dobre seriale (nieśmiertelna "Gra o tron"), teatr, kino, spotkania z przyjaciółmi.Odnajduję się w kuchni i często poszukuję wraz z moją żoną nowych smaków w wielu warszawskich i nie tylko lokalach. Jestem fanem muzyki reggae i podróżowania, dlatego można mnie spotkać na polskich (i nie tylko) festiwalach muzycznych.